Sony Ericsson W205 - az első Walkman telefon

A Walkman a Sony márkaneve, de olyannyira összeforrt a hordozható lejátszókéval, mint a Frigider a hűtőszekrényével, vagy a Jacuzzi a pezsgőfürdőével. Érthető hát, ha komoly zenelejátszási képességeket várunk el az első Sony Ericsson Walkman emblémás telefontól, a most megjelent W205 mobiltól.

A név azonban úgy tűnik annyira nem kötelezte el a Sonyt. Sztereó füles ugyan jár a Sony mobiljához, de nem topminőség, a belső tárhely meg csak 5 megabájt, és az alapcsomagból a bővítőkártya valahogy kimaradt. A MegaBass kiemelője is Walkman funkció, düböröghet hát a rock – ha akarjuk.
A 28800 forintos induló ár ettől függetlenül elfogadható lenne, bár a 128x160 képpontos 4,5 cm-es (1,8 coll) kijelző nem fog „elkápráztatni” bennünket. Bluetooth azért persze van, de nem sztereó.
Azért valami igazán zenei érdekesség mégis került a Sony mobiljába: a TrackID, a zenefelismerő szolgáltatás. Zseniális, hogy ha például besétálok a helyi plázába, és hallok valami nekem tetsző dalt, felveszek a beépített mikrofonnal egy kis részt a dalból, és a TrackID pillanatokon belül hozza nekem a zeneszám adatait – persze ha van WAP internet elérésünk. A TrackID használható a mobiltelefon rádióján lejátszott zenékre is.
A Sony W205 GPRS és EDGE átvitelre is képes, és akár 5 felhasználó használhatja a megosztott telefonkönyvet. 9 óra beszélgetés, 13,5 óra zenelejátszás áll rendelkezésünkre egy aksitöltéssel.

